Antal dele
1.010
Lanceret
2025
Tema
Star Wars™
Sætnummer
75430
Bedste pris hos 3 forhandlere
hos Proshop
Historisk lav pris — godt tidspunkt at købe
Afvent prisfald
Dyrere end normalt, stigende
6% under gennemsnittet for Star Wars™-sæt · se mest for pengene
Sammenlign priser
Priser hos 3 danske forhandlere — opdateret for 4t siden
| Forhandler | Pris | Lager | |
|---|---|---|---|
|
Proshop
Bedste pris
|
749 kr
+ 39 kr fragt
|
På lager | |
|
Toyspace
|
832 kr | På lager | |
|
LEGO
Officiel
|
999 kr
+ 50 kr fragt
|
På lager |
-
Proshop BedstePå lager749 kr+ 39 kr fragt
-
ToyspacePå lager832 kr
-
LEGO OfficielPå lager999 kr+ 50 kr fragt
Prishistorik — seneste 90 dage
Laveste pris hos alle forhandlere samlet
Prisanalyse
Baseret på vores egen daglige prisindsamling hos danske forhandlere
Der er lige nu 250 kr forskel på den billigste og dyreste af de 3 forhandlere: Proshop er billigst med 749 kr, mens den højeste pris er 999 kr — et spænd på 34 %. Det kan altså betale sig at sammenligne, før du køber.
Den laveste dagspris har ligget stabilt omkring 749 kr den seneste måned. Set over de seneste 90 dage er den samlet steget 12 %.
Den laveste pris vi har registreret det seneste år er 669 kr (apr '26). Den nuværende bedste pris ligger 12 % over det niveau.
LEGOs vejledende pris er 999 kr. Den bedste pris lige nu ligger 25 % under vejledende — en besparelse på 250 kr.
Ofte stillede spørgsmål
Hvor køber jeg LEGO Star Wars™ Ewokken Wicket 75430 billigst?
Lige nu er den billigste pris 749 kr hos Proshop. Vi sammenligner 3 forhandlere og opdaterer priserne dagligt.
Hvad er den laveste pris LEGO Star Wars™ Ewokken Wicket 75430 har haft?
Den historisk laveste pris er 669 kr. Den nuværende bedste pris er 749 kr.
Er LEGO Star Wars™ Ewokken Wicket 75430 på lager?
Ja, 3 ud af 3 forhandlere har sættet på lager lige nu.
Hvornår blev LEGO 75430 udgivet?
Sættet udkom 2. juli 2025 og er en del af LEGO Star Wars™-serien.